Илуминатите се на чело или атакуваат кон челото на светска доминација и Новиот светски поредок велат теоретичарите за заговор и нивната симболика веќе доведе до скепса, недоверба кон елитата и ирационален страв од триаголници. Еве еден преглед на 10 работи што ги направиле Илуминатите и на што треба да внимаваме.

Доларот, доларот Бил Јоал

Пирамидата со симболот “Окото на провидението” пронајдена на грбот на еден долар е секогаш поврзана со Илуминатите и “Основачкиот отец” Бенџамин Френклин, кој помогнал во дизајнирањето на големиот печат на САД, на кој се нашол и самиот себе. Но, иако окото на окото е поврзано со Масонството денес, групата не го прифати симболот до многу подоцна. Симболот е религиозен, со окото што го претставува Божјето око и триаголникот ја пренесува доктрината на христијанската троица – Отецот , Синот (Исус) и Светиот Дух, еден Бог во три лица.

Контрола на Умот

Теоретичарите веруваат дека Илуминатите ќе направат сѐ што е во нивна моќ за да доминираат во светот и да ја контролираат човечката раса, а тоа се прави преку нашите умови. Очигледно теоретичарот на самата теорија на заговор и автор Фриц Спрингмејер напиша голем број книги кои тврдат дека зад сатанските сили стои потег за светска доминација и нов свет или таква агенда; со контрола на умот, што тој ја нарекува “Програмирање на Монарх” како еден од методите за негово постигнување.

Тој пишува во својата книга “Формулата на илуминатите за да создадат непробоен контролиран роб”, “Програмирањето на Монарх е основата на Новиот светски поредок, а кога ќе се повлече, ќе ги открие најлошите двоножни бубачки и лигави критичари”. ” Кога ќе се укине нивната карпа, тие ќе мора да се збрчкаат и кријат “.

Прва, Втора и Трета Светска војна?

Сивата и моќна елита постојано се обвинува за ужасните војни што се случија во светот, бидејќи за Илуминатите се вели дека ги пренеле повеќето конфликти. Елитните Ротшилди; се смета дека се најбогатото семејство во светот и се во контрола на финансиите, медиумите и пазарот на злато, се верува дека ја финансирале секоја војна во изминатите три века, како и злосторствата како Холокаустот.

Илуминатите, исто така, се вели дека се вклучени во лажните знамиња за заговор, како што е оној за кој се верува дека беше причината за несреќата на МХ17 Малезија ерлајнс, за која имаше страв дека ќе ја доведе третата светска војна.

Кој го уби Кенеди?

Американскиот претседател Џон Ф. Кенеди, наводно, го разгори тајното општество за сугестија дека сака да стави крај на Виетнамската војна, која, наводно, профитирала од “банкарите во сенка”; и сакаше да земе пари за контрола на печатот далеку од банкарскиот систем на Банката на федерални резерви. Исто така, се закани дека ќе го подигне капакот на Илуминатите, само една недела пред да биде убиен. Тој рече во говорот на познатите тајни општества: “Во оваа земја постои заговор за поробување на секој маж, жена и дете. Пред да ја напуштам оваа висока и благородна канцеларија, планирам да го изложам овој заговор “. Затоа, не е изненадувачки што теориите за заговор циркулираат дека Илуминатите биле зад неговиот атентат.

Г-дин и г-ѓа Картер шоу

Моќната двојка на Бијонсе и Џеј Зи (Шон Картер) на музичката индустрија често се вели дека “ги продале своите души на ѓаволот”, т.е. Илуминатите. Г-дин Картер е познат по фрлањето на своите раце во триаголен гест, и дека дури и нивната ќерка Блу Ајви е дел од организацијата, а нејзиното име всушност е акроним за “Родена е под злото: А во илуминати е најмлада”. Теоретичарите за конспирација, исто така, веруваат дека причината зошто сестрата на Бијонсе, Соланж, го нападнала Џеј Зи во лифтот била поврзана со нивното членство во Илуминатите. Можеби Бијонсе навистина сака да го води светот.

Следуваат мажите во црно …

“Мажите во црно”, најмени од Илуминатите, очигледно имаат задача да кријат докази дека вонземјаните биле со човечката раса со векови, според теориите на заговор. Тајната инвазија на вонземјани се случува токму под нашите носеви; а има и “вонземјани”, хуманоидни вонземјани наречени Рептилци, кои исто така се вклучени во Новиот светски поредок. Според англискиот писател Дејвид Ицке, овие суштества кои се менуваат во форма се двигател на светската конспирација против човештвото.Тој во интервју вели: “Постојат ентитети кои се ништо друго освен луѓе што ја манипулираат оваа реалност, овој свет “. “Она што системот го направи не остана целосно во темнина за она што всушност се случува околу нас”.

Друштвото “Кое Бавно не Убива” преку храна, пијалаци и дрога

Од генетски модифицираната храна до флуорид во нашата вода, Илуминатите се виновници. Владите контролирани од оваа моќна сила постојано се обидуваат да го топат нашиот мозок со отрови и токсини за да не направат целосно несвесни за Новиот светски поредок, кој навидум е на пат.

Фармацевтската индустрија, исто така, тврди дека ќе донесе трилиони и трилиони долари и килограми на Илуминатите, и дека овие чудесни лекови што ги чекавме, толку долго, можеби никогаш нема да дојдат.

 Општеството кое не прави ,,Фит” преку храна, пијалоци и дрога

Иако владите вложуваат напори да нè поттикнат да ги одржиме нашите половини и да водиме здрав начин на живот, во моќните видео-кампањи и постери, честопати се верува дека елитата всушност се обидува да ни ги  одржува и регулира мастите за да не контролира. Владата ја контролира прехранбената индустрија , така што до сега се избираат адитивите и состојките. Тоа е она што ја прави “ѓубрето храна” толку проклето вкусна, но исто така има зависнички квалитети. Американскиот автор Дејвид Кеслер напиша во својата бестселерска книга “Крајот на прејадување: преземање контрола на ненаситниот апетит”, “Невроните во мозокот кои се стимулирани од вкус и други својства на високо вкусна храна се дел од опиоидната кола, системот за примарно задоволство на телото. “Опиоидите, ака ендорфини, се хемикалии во мозокот кои имаат наградувачки ефекти слични на лекови како морфин и хероин. Стимулирањето на опиоидната кола со храна нè тера да јадеме “.

Новини, ставови и пропаганда

За елитната моќ се вели дека е во целосна контрола на информациите што ги добиваме, без разлика дали станува збор за вести, телевизија или дури и музика. Семејството Ротшилд, за кое многумина веруваат дека се олицетворение на агендата за илуминати, наводно, го поседуваат Ројтерс и Асошиетед прес. Овие моќни меѓународни новински агенции обезбедуваат приказни за повеќето медиумски куќи ширум светот, што значи дека Илуминатите ја контролираат медиумската сфера.

Се друго.

Ако се случи нешто лошо во светот, ги именуваш за виновни Илуминатите. Дали тајното општество е само уште една тешка заговорна теорија за да се донесе страв во човечката раса, или пак откритието е шокантната вистина која ја игнорирале сите досегашни генерации? Како и да е, тие често се ,,жртвено јагне” за сите неволји во светот. Па еве една убава коза која најдобро ги опишува ака Антихрист.

452 Прегледи