“Земјата е предадена во раката на злите” [Јов 9:24]

Семејството Буш е најголем пример за успешна американска криминална фамилија. Ниту едно друго американско семејство не може да се пофали со таков успех како што семејството Буш го имало во текот на минатиот век. Ние мора да дадеме кредит, каде што се должи кредитот. Нели?

Самуел Буш беше многу успешен бизнисмен. Тој беше од ложата череп и коски, верувам. Тој беше инструментален во организирањето на воениот индустриски комплекс, со семејството Хариман и компанијата за оружје и муниција Ремингтон.

Заедно, тие се заговориле да ја оркестрираат Првата светска војна и направиле многу милијарди долари во пари во 1917 година. Тоа ќе ги направи трилионери според денешните стандарди, кои тие всушност се.

Синот на Самуел, Прескот, беше уште еден многу успешен деловен човек. Тој започна како неверојатен продавач на гуми, а потоа се оженил во семејството Вокер, тој стана банкар со Браун Брадерс – Хариман.

Звучи познато?

BBH, заедно со уште еден сионистски банкарски картел, познат како Кун Лоеб и компанија, се заложи за оркестрирање на Втората светска војна и заземањето на Европа од страна на нацистите.

Семејството Буш му помогна на Хитлер да дојде на власт.

Всушност, Прескот Буш и неговиот близок пријател на Skull & Bones, Аверил Хариман, имаа банка во Менхетн, Н.Ј., каде што нејзините средства ги заплени Ј. Едгар Хувер и ФБИ, според Законот за трговија со непријатели. Тоа не се случи еднаш, туку двапати, – Унијата банкарска корпорација во Њујорк. Документиран факт, што е непобитен.

Син на Прескот, Џорџ Х.В. Буш, исто така, е многу успешен бизнисмен, политичар и агент на ЦИА. Повеќето луѓе не знаат дека Џ.Х.В Буш всушност беше агент на ЦИА уште во доцните 40-ти, или многу раните 50-ти.

Никој не е 100% сигурен кога станал агент, но сигурно знаеме дека тоа беше пред 1953 година. Сега знаеме дека бил директно вмешан и одговорен за оркестрираниот атентат на ЏФК и РФК. Тоа исто така е документиран факт, кој некако успеа да избегне голема изложеност.

Знаеме како факт дека Прескот Буш го негуваше Ричард М. Никсон за неговата политичка кариера, и се очекуваше да го има Џ. Х. В. Буш на републиканскиот билет во 1968 година како заменик-претседател на Никсон, но Никсон, знаејќи го она што Буш го направи за ЏФК, бидејќи тој ден беше во Далас, го избра Агњен за свој кандидат, бидејќи знаеше дека Буш ќе го убие за да биде претседател без да биде избран .
“Пробивувањето на Вотергејт беше строго засновано на едно нешто – педофилот кој се чуваше во Демократскиот национален штаб”. – Дет. Џејмс Ротштајн, NYPD, Пензиониран

Кога Никсон одби да го следи планот, Буш и неговите колеги од ЦИА се заложиле да ја уништат политичката кариера на Никсон во скандалот Вотергејт, кој работеше блескаво. Самиот Боб Вудворд бил заговорник на ЦИА, од Канцеларијата за поморска интелигенција.

Цело време, Никсон, газлето и ѓубрето каков што беше, беше зафатен со ескалацијата на војната во Виетнам со инвазија, и бомбардирањето во Камбоџа.

Во исто време, Синот на Буш, Џорџ В. Буш, требаше да биде во воените резерви на Тексас. Тој бил назначен за единица позната како “Шампањска единица”. Тие беа храбри војници кои патролираа на небото на Тексас, во потрага по виетнамски напаѓачи.

Проблемот е во тоа што Џ.В Буш никогаш не ја завршил својата служба како резервен пилот, и отишол AWOL од база во Луизијана и никогаш не бил виден повторно во некоја воена база.

Никој досега не излезе и тврдеше дека некогаш го видел Џ. В. Буш во која било воена база во Луизијана, но тврди дека дипломирал таму. BTW, тоа е Федерален напад да оди AWOL, особено во време на војна.

Џорџ Х.В. Буш имаше многу различни бизниси “, од кои сите беа доста успешни, поради прилично мистериозни причини. Неговите деловни врски во Колумбија се интересни, а да не ги спомнуваме неговите пријатели во Панама и другите народи од Централна Америка.

Еден од најблиските пријатели на ЦИА, дел од ѓубрето познат како Ален Далс, бил истакнат адвокат на “Јунајтед овошје” и имал силни деловни интереси во Централна Америка.

Заедно, Буш и Далес го убија претседателот, оркестрираа Циа – војна во Виетнам и ја користеа војската за увоз на дрога во САД.

Да не заборавиме дека имале огромна нацистичка програма за контрола на умот во исто време кога тие користеле ЛСД и рок музичари да експериментираат со американски, британски, канадски и други цивили нации без нивно знаење или согласност.

Многумина од нас се запознаени со Џорџ Буш и неговите криминални активности кои вклучуваат конспиративна оркестрација на 9-11 со Мосад од Израел и британски агенти. Овие криминалци го нападнаа американскиот народ и Америка како суверена, независна нација, која не е, и веројатно никогаш не беше навистина, особено по воспоставувањето централно банкарство во Америка.

Особено Банката на федерални резерви, која е илегална приватна банка, и беше создадена од еден човек по име Пол Варбург, кој бил сатански хебрејски ционист и агент на семејството Ротшилд од Баварија, заедно со Оппенхајмер и семејствата на Шиф .

Шиф продолжи да ја финансира болшевичката револуција на Русија, која уби повеќе десетици милиони православни Евреи и го отвори патот за марксистичкиот комунизам и удобен непријател на Америка.

Се разбира, многумина од нас знаат дека Опенхајмер продолжил да го гради создавањето на првото атомско оружје што требало да се употреби против невини цивили под маската на војната, но всушност бил уште еден нацистички експеримент што бил употребуван против невини цивили.

Америка всушност е ционистичка нација, а Америка е под контрола на сатанските ашкеназиски еврејски ционисти повеќе од минатиот век. Велика Британија, многу подолго од тоа, благодарение на семејството Ротшилд. Тие носат војна, мизерија и човечки страдања каде и да стапуваат или имаат деловни интереси.

Џеб Буш е британски агент. Целото негово семејство се елитни линии на крв во Европа или Велика Британија. Тие дефинитивно имаат многу силни врски во Шкотска, особено со семејството Гамел. Бил Гамел е, или беше многу близок пријател на Буш. Целта на семејството Буш е да се однесува како паразит. Цицање на крвта и животната сила од тоа им е домаќин.

Семејството Буш направи извонредна работа во цицање на крвта на американскиот народ, како и на монетарната животна сила на оваа нација, создавајќи лажни терористички напади и лажни војни, само за да оствари профит и да го исцрпат монетарниот систем кон точка на слабост, ако не и колапс.

Навистина ми е жал за кој било американец што е наивен да гласа за криминалец, кој е директен потомок на долгата криминалска линија. Вистинско “семејство на криминал”, и сатански да се подигне. Секој кој го испитуваше черепот и коските на Универзитетот Јеил знае дека тие всушност ги делат сатанските ритуали на смртта, како и сатанските сексуални ритуали.

ЦИА известувач, д-р Сју Ариго, неодамна го обвини Џорџ Буш за убиство на деца, како и дека бил вклучен на највисоко ниво во програмите за контрола на умот базирани на трауми, трговија со деца и дрога.

Ние знаеме дека Барбара Буш е веројатно најстариот сатански член од сите нив, по правило, бидејќи Барбара Буш е ќерка на Полин Пирс. Полин Пирс беше импрегниран од светски познатиот сатанист Алистер Кроули од Велика Британија. Тоа многу објаснува.

Сега можеме да видиме зошто војната, смртта и бедата се толку витални за семејството на Буш. Тоа е буквално религиозна тајна за нив да се види истекувањето на крв во името на сатаната.

787 Прегледи