ОПИС на Вилата

Хотел ЛИТО *** се наоѓа во центарот на Едипос во близина на пристаништето и термалните извори. Хотелот е реновиран, има рецепција, бар, ресторан. Располага со 32 комфорно опремени соби со тераса и бања. Собите имаат LCD телевизор со сателитски канали, минибар и фен. Сите сместувачки единици се шумоизолирани и климатизирани. Во вечерните часови, гостите можат да уживаат во пијалоци придружени со релаксирачка музика во хотелскиот бар. Ресторанот нуди грчки и интернационални јадења. Оброци во хотелот: појадок вклучено, самопослужување, вечера по мени.

Накусо за Евија

Островот Евија е втор по големина остров во Грција. Се протега долж брегот на Беотија и Атика од северните Споради до островот Андрос во близина на Киклада. Халкида е еден од највлијателните антички градови. Пефки се наоѓа на северниот раб на Евија, низ островот Скиатос. Се карактеризира со долга песочна плажа од 4 километри, чисто и мирно море, поволни климатски услови, богата флора и фауна, долга сезона. Близу до Атина е, и тоа е предност за сите оние кои сакаат да го запознаат грчкиот главен град.

262 Прегледи